Boya kataloğu

Duvarlarınızı boyamak istediğinizde elinizin altında olacak bir boya kataloğu her zaman sizin için iyi olacaktır. Duvarlarınızı ustalarimburda.com ile renklendirmek istediğinizde hangi rengi seçeceğiniz konusunda size yardımcı olacaktır.

İlk olarak duvar boyanmadan önce duvarda hangi boya olduğuna dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer duvarda yer alan boyanın üstüne istediğiniz boyanın boyanmasını istiyorsanız ve duvarınızdaki boya koyu tonlarıysa ek boyama ve astar işlemi gerçekleştirilmeli. Bu işlemler ek işçilik ve ek malzeme gideri anlamına gelmektedir. Seçeceğiniz boya , boya kataloğu renk paleti içerisinde tonaj olarak duvardaki boyanıza ne kadar yakınsa boyama maliyetleriniz o ölçüde düşer.

Buradaki bilgiler biraz bunaltıcı görünse de, renk teorisi her şeyden çok belirli bir gölgenin uyandırdığı duygularla ilgilidir. Bununla birlikte, yukarıda tartışılan renklerin ortak anlamlarına hızlı bir başvuru kılavuzu:

dyokatalog

Polisan renk kataloğu

 

Polisan’ a ait tüm boyalarla renkli katalogla içinizi ısıtacak güzel renkler arasından istediğiniz rengi seçebilir ve odalarınızın duvarlarınızın yeni görünüme kavuşmasını görebilirsiniz. Ustalarimburda ekibi olarak Polisan renkleri ile odanızı baştan aşağı yeniliyoruz. Renk kataloğunda seçim yaparken aşağıda belirteceğimiz ayrıntılara dikkat ederseniz daha geniş bir bakış açısına sahip olarabilirsiniz.

 • Kırmızı: tutku, aşk, öfke, şehvet
 • Turuncu: enerji, mutluluk, canlılık, heyecan
 • Sarı: mutluluk, umut, ümit
 • Yeşil: yeni başlangıçlar, bolluk, doğa, zarif
 • Mavi: sakin, sorumlu, üzgün
 • Mor: yaratıcılık, telif, zenginlik
 • Siyah: gizemli, zarif, kötü
 • Gri: karamsar, muhafazakar, resmi
 • Beyaz: saflık, temizlik, erdem
 • Kahverengi: doğal, sağlıklı, güvenilir
 • Tan veya bej: muhafazakar, dindar, donuk
 • Krem veya fildişi: sakin, zarif, saf

marshalkatalog

Marshall boya renkleri kataloğu

Kırmızı, öfke, fedakarlık, tehlike ve sıcaklıktan tutku ve cinselliğe kadar güçlü duyguların rengi olarak kabul edilir. Markalaşma için kullanıldığında etkili bir yumruk sağlayabilir ve arzuyu artırma özelliğine sahiptir. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, aşkla ilişkilendirilmesinin yanı sıra ateş ve kanın da rengidir. Gücü, güveni ve gücü simgeleyebilen cesur, canlı ve canlı bir renktir. Kırmızının sıcaklığını sarının iyimserliğiyle birleştiren turuncu, enerji ve enerjiyi taşır. Tabii ki, hemen taze ve sağlıklı hissettiren aynı isimli ürünle ilişkilendirmemek zor.
Turuncu, her biri farklı bir anlam ve etkiye sahip farklı tonlarda ve tonlarda gelir. Örneğin, soluk şeftali tonları tatlı, konuşkan ve duygulu olarak görülürken, daha yoğun, canlı portakallar enerji, enerji ve cesaretin bir temsili olarak görülür.
Güneş ışığının rengi olan sarı, kadranı gülümsetiyor. Uzaktan en çok görünen renktir (bu yüzden sokak tabelalarında kullanılır), neşe, samimiyet, neşe ve enerji taşır. Ayrıca zihinsel netlik ve zeka ile ilgili olabilir. Ancak sarı can yelekleri, kordonlar ve tehlikeli alanlar için kullanılan uyarı rengidir.
Doğa söz konusu olduğunda yeşil, bitkilerin yaşamını ve büyümesini temsil eder ve bu nedenle çevresel, sürdürülebilir, organik, doğal anlamda “yeşil” ifade etmek için kullanılır. Elbette yeşil, insanların dediği gibi “paranın rengi”dir  ve bu nedenle zenginlik ve istikrarla ilişkilidir. Boya renkleri ve ustalarimburda.com ile daha fazla bilgi alabilirsiniz.