Duvar boya renkleri

Seçebileceğiniz aşılmaz sayıda popüler iç mekan Duvar boya renkleri var. Hangi boyanın duvarda olacağına karar vermek bazen oldukça zor olabilir. Bu nedenle, karar vermenizi biraz daha kolaylaştırmak için renk uzmanlarının çeşitli odalar için tercih ettiği bir avuç denenmiş ve gerçek tonla seçeneklerinizi daralttık. Yakında evinizi boyamak mı istiyorsunuz?

  • Genel bakış Renk Ailesi: Kremsi beyazdan koyu tonlara kadar nötr tonlar
  • Tamamlayıcı Renkler: Her renk çeşitli tamamlayıcı renklerle çalışır
  • Uyumlu Çiftler: Hepsi geniş bir iç mekan stili yelpazesiyle çalışır
  • Ruh hali: Neşeli, rahat ve canlandırıcı açık ve orta tonlardan enerji verici veya rahatlatıcı koyu tonlara
  • Nerede Kullanılır: Vurgu veya dört duvar İşte evinizdeki tüm odalar için tasarımcıların en iyi bildiği 10 iç boya rengi listemiz.

Duvar boyası renk kartelası

En sevdiğimiz dekorasyon ipuçlarından biri, bir odanın rengini aceleye getirmemektir. İster banyo, yatak odası, oturma odası, yemek odası hangisi olursa olsun… onunla oturun, arasında yaşayın, size hangi iç boya renklerine ihtiyacı bulunduğunu odanın size söylemesine izin verin. Belki oda günün çoğunda bilhassa karanlıktır. Ya da kuzeye baktığında güzel bir gün ışığı alıyordur. Belirli bir palete dalmadan önce ilkin bu sayfadaki bütün kıymetli detayları okumak için vakit ayırmanız için milyonlarca niçin var. Arkanıza yaslanın ve gökkuşağını düşünün. Renk paletinde içinizi rahatlacak en iyi seçenek size kendini seçtirecek. Duvar boya renkleri aşağıda listelenecek.

Duvar renkleri

Yılın en çok tercih edilen 3 duvar renk kataloğu seçimleri;

  • Mavi : Belki de evrensel olarak en sevilen renk olan mavi, deniz ve gökyüzünün sakinleştirici görüntülerini çağrıştırır.
  • Beyaz: Beyaz bir zeminle başlayıp ardından aydınlık renkleri üstte katmanlayarak evde deneyin. Sakinleşmiş mi hissediyorsun? Mobilyalarınızı kar beyazı duvarlarla eşleştirerek en çok tesir için odayı badanalayın ve farkı görün.
  • Yeşil: Doğanın rengi olan yeşil, ev tasarımında sürekli bir favoridir. Yenileyici havası ile daha aleni bahar yeşillerinden avcı yeşili şeklinde daha koyu tonlara kadar bütün spektrumda yakalanabilir. Bu renk tonu, keskin beyaz vurgularla ile birleştirildiğinde bilhassa güzel görünüyor.

Tebeşir Mavisi

Ustalarimburda renk uzmanı Zeynep Bal, tozlu Chalky Blue (PPG1153-5) olan en iyi boya rengini paylaşıyor. “Mavi ve gri içinde bir yerde, bu kadifemsi boya aslına bakarsak durgun olarak kullanılabilir. Parlak beyaz süslemeyle oldukça güzel görünüyor,zengin siyah vurgularla oldukça etkileyici. Bu gölgenin tek renkli bir palette güzel bir halde kullanıldığını da gördük, mavi-grinin muhteşem uyumu. Mutfağınızı, banyolarınızdan birini yada yatak odanızı boyamak için bu tonu kullanmayı deneyin. Sakinleştirici ruh halinizi ortaya çıkaracak.

tebeşirmavisi

 

P79 Yeşili

İç mimar ve renk uzmanı Furkan Sırtlan, yeşil boyanın gücüne inanıyor. Rengin bize hem sakinleştirici hem de rahatlatıcı bir denge hissi verdiğini söylüyor. Özellikle terapötik olduğu tespit edilen bir boya rengi, Card Room Green’idir (No. 58). Bu koyu yeşil renk, gri, hardal ve çakıl tonlarıyla mükemmel uyum sağlar.

yeşil

 

Güneş Rüyası

Soluk turuncu bir boya rengiyle ömür alanınıza birazcık feng shui ekleyin. Berlin Şehri mimarı Buse Çınar, “Uygulayıcılara göre turuncu ve kırmızı renkler bir odaya saadet katıyor, bu da elbet her şeyi daha sıcak ve davetkar hissettiriyor” diyor. ” Bu renk daha sıcak bir bej fakat portakal ailesinde yaşıyor. Dört duvar için yeterince ince fakat yinede pozitif hisler uyandırmak için yeterince tatlı.”

Güneş rüyası

 

Lezzet Kırmızısı

Ustalarimburda renk uzmanı Gül Demir, “Kırmızı, kuvvetli ve enerjik bir renktir” diyor. “Vurgulu bir duvar için yürekli ve uyarıcı bir renk olarak hizmet edecek koyu bir kırmızı.” Beyaz boyalı süslemeyle eşleştirildiğinde bilhassa ferahlatıcı görünüyor. Bu elma kırmızısı şeklinde yürekli bir renk tonu olsa da, önümüzdeki yıllarda güzel ve varlıklı görünecek kırmızının zamansız bir versiyonudur.

lezzet kırmızısı

 

Kaymaktaşı

Kuzeye bakan evler için harika sıcak beyaz boya rengi nedir?

İç mimar Dilara Bayram, “kuzeye pozlu evlerde kaymaktaşı rengini her şeye tercih ederim” diyor. Hangi odayı seçerseniz seçin, hoş bir kremsi beyazla yanlış gidemezsiniz. Evinize hoş bir ambiyans katarken modern bir görüş de eklemiş olursunuz. Mobilya tercihinizi beyaz tonlarında yaparsanız evinizdeki harikulade değişimi göreceksiniz.

kaymaktaşı

 

ustalarimburda.com önerileri ile evlerinizi çok daha modern,ferahlatıcı hale getirmeyi amaçlıyoruz. Beşiktaş, Kartal gibi ilçelere göre boyama hizmetlerimiz tüm İstanbul’da vardır. Eviniz boyanırken ne kadar boya gideceğini de hesapla diyerek hesaplatabilirsiniz.