Duvar Boyama

Duvarları boyamak, herhangi bir odayı güncellemenin en kolay ve en uygun yollarından biridir, duvar boyama adımlarını teker teker açıklayacağız. Duvar boyama aşamalarının dikkatle incelenemesi gerekiyor çünkü oturma odası, yemek odası, yatak odası gibi günün büyük bir bölümünü geçireceğiniz alanı doğrudan etkiler.

duvarlar nasıl boyanır Burada duvarlarınızı boyamanın temellerini ele aldık eklediğimiz uzman ipuçlarını kullanın ve size profesyonel bir sonuç verelim.

 

duvarboyama

 

1- Odanızı ölçün ve ne kadar boyaya ihtiyacınız var öğrenin :  Oturma odası boya fikirlerine göz atıyorsanız ve dönüşümü kendiniz yapıp yapamayacağınızı merak ediyorsanız, ilgilenmeniz gereken ilk şey boya miktarıdır. Dikakt edilmesi gereken çok fazla satın almaktan kaçınmak. Bir kılavuz olarak, çoğu boyanın litre başına yaklaşık 10-12 fit kare kapladığını unutmamak önemlidir. Öncelikle, odanın uzunluğunu ölçmenizi veya tahmin etmenizi öneririz. Gevşek ve basit bir kılavuz bir adım atmaktır – bir yetişkin. Adımlar yaklaşık 1 metre uzunluğundadır, bu nedenle bir duvara yaslanarak başlayın ve karşı duvara doğru ilerleyin. Ardından genişliği tahmin etmek için aynı şeyi yapabilirsiniz. Elinizde bir ölçü aleti varsa yada odanızın boyutunu biliyorsanız işimiz daha kolay.

2-Renginizi seçin :    Oturma odanız için etkileyici bir organik, nötr veya cesur renk şeması arıyorsanız, renk tonun alanınızdaki ışığa nasıl tepki verdiğini görmek için bir dizi örnek saksı seçmek her zaman iyi bir fikirdir. Farklı yüzeyler ve özel efektler için doğru boya kaplaması, mükemmel bir sonucun anahtarıdır. Örneğin, orta parlaklıkta ve parlak yüzeyler ışığı yansıtırken, mutfak ve banyolar nem ve leke tutmazlık özelliklerine ihtiyaç duyar.

3-Doğru araçları kullanıldığına emin olun:  Doğru kalitede boya, rulo, fırçaların boyama işleminde kullanılması mükemmel sonuçlara ulaştıracaktır. Kalitesiz ürünler kalitesiz sonuçlar ile yüzleştirir. Boya türü seçerken de yanlış tercih yapmaktan kaçının. Evinizde rutubet varsa ona göre, eviniz kuzeye bakıyorsa ona göre, evinizde yalıtım yoksa ona göre tercih yapmalısınız.

4-Boyama alanı temizleme: Artık doğru yüzey ve renk seçiminde doğru miktarda boyaya sahip olduğunuza göre, duvarlarınızı boyamanın bir sonraki adımına başlayabilirsiniz.Taşınamayacak kadar ağır olan zeminlerinizi ve mobilyalarınızı korumak için koruyucu bir toz tabakası koyun. Gazete ve çarşaflar burada yeterli olmayacak, ancak kanvas veya plastik damla kağıt da işe yaramalı.Boya fırçasını kullanmadan önce etrafınızdaki alanın hazırlandığından ve temizlendiğinden emin olun – yeni koltuğunuza boya dökmek istemezsiniz! Odayı iyice temizlemek için yeterli alan yoksa, her şeyi odanın ortasına iterek örtün ve zemini de örtmeyi unutmayın.

5-Bant kullanmayı unutmayın: Yüzey kuruduğunda, bölgedeki prizleri, anahtarları ve süpürgelikleri kapatmak için ressamın maskeleme bandını veya eski moda maskeleme bandını kullanın. Herhangi bir kalıp veya anahtarı herhangi bir damladan korumak ve pürüzsüz bir yüzey sağlamak için bir veya iki rulo boya bandına ihtiyacınız olacaktır. Boyanın altına girmesini,akmasını önlemek için iyi bir sızdırmazlığa ihtiyaç duyarız bunun için bandı dikkatlice uyguladığınızdan emin olun.

6-Astar kulanın: Astar kullanmak daha profesyonel bir sonuç sağlar ve boya renginizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olur. Daha küçük alanlarda çalışmak için fırça ucunu kullanarak pürüzsüz ve eşit bir astar uygulamak için bir rulo kullanın. Boyamaya başlamadan önce birkaç saat kurumasını bekleyin. Canlı ve tutarlı bir bitiş istiyorsanız, özellikle daha koyu bir renk boyaıyorsanız, astar adımını atlamadığınızdan emin olun.

7-Boyayı su ile karıştırın: Boya tepsisine bir miktar dökmeden önce, eşit bir doku elde etmek için boyayı iyice karıştırın. Her kutunun rengi biraz farklı olabileceğinden, boyamaya başlamadan önce boyayı karıştırmak için daha küçük bir kaba veya tepsiye dökmelisiniz. Boyayı bir boya kovasında suyla karıştırın. İstediğiniz boyayı bitirdiğinizde kalan boyayı tekrar kutuya dökün ve kovanın üstünü alüminyum folyo ile sarın ve ardından kapağı kapatın. Bu sayede tekrar kullanmak istediğinizde rahatlıkla kullanabileceksiniz.

8-Doğru şekilde boyama: Hazırlıktan boyamaya kadar, en iyi sonuçları elde etmek için yukarıdan aşağıya doğru çalışın. Tavandan başlayın. Ardından duvarı bir rulo ile yukarıdan aşağıya boyayın. Gerektiğinde ikinci katı atmaktan çekinmeyin. Kestirme fırçalarını kullanmayı unutmayın.

9-Havalandırmayı unutmayınız. Daha rahat bir deneyim için camları açın ve havanın dışarı çıkmasına izin verin. Kuruma süresini en aza indirmek için çalışma alanına yeterli hava gönderilmesi gerekir.

10-Arkanıza yaslanın: En az 24 saat kurumaya bırakın ve yeni duvarı ortaya çıkarmak için toz kapağını çıkarın. Fırçayı iyi durumda tutmak için bir yere kaldırmadan önce temizleyin. Su bazlı boya kullandıysanız, sabun ve suyla yıkayın. Şimdi bir adım geri çekilin, işinize hayran kalın ve arkanıza yaslanın.

evboyamaEv Boyama

Yukarıda evinizi boyamanızı kolaylaştıracak 10 maddeli bir kılavuz hazırladık. Evinizi kendiniz boyamak isteyebileceğiniz gibi bu işin tüm zahmetini çekmek istemeyedebilirsiniz. İhityacınız olan usta eller sizin için burada. Uygun fiyatla, güler yüzlü usta ve müşteri temsilcileri ile hemen bize ulaşıp gökkuşağı renklerini odanıza taşıyabilirsiniz. Ev boyalari renk önerisi almak isterseniz de duvar renkleri size güzel önerilerde bulunabilir aradığınız rengi bulmanızda yardımcı olabilir.